Aktualności

Witamy
Serdecznie witamy na stronie Hydraulik Piaseczno.
Więcej >

Kontakt

Hydraulik Piaseczno


tel.: 531-809-814

Instalacje grzewcze Piaseczno

Instalacje grzewcze, sprawdzone systemy centralnego ogrzewania Piaseczno

Sytuacja, w której człowiek nie odczuwa ciepła czy też zimna, to tzw. komfort cieplny, co znaczy, że znajduje się w optymalnych warunkach. Oczywiście przedział temperatur otoczenia w jakich czujemy się najlepiej jest bardzo zróżnicowany i zależy od naszych osobistych preferencji, ubioru, pory roku, wieku, a nawet płci. Jedno jest natomiast pewne, mianowicie, że gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, przydaje się centralne ogrzewanie.

Czym jest instalacja grzewcza?

Instalacja grzewcza, czyli centralne ogrzewanie najprościej można określić jako system, którego podstawowym zadaniem jest rozprowadzenie ciepła z miejsca, gdzie zostało ono wytworzone (np. piec) do oddalonych elementów grzejnych (np. kaloryferów). Standardowo instalacja C.O. zbudowana jest z pieca, zestawu pomp, aparatury pomiarowej i kontrolnej, przewodów oraz rozmaitych grzejników. Ciepło rozprowadzane jest dzięki znajdującej się w rurach wodzie, rzadziej oleju, powietrzu bądź parze wodnej, które wtłaczane są do instalacji przez pompy. Niegdyś konstruowano także systemy bez pomp opierające się na tzw. układzie grawitacyjnym, ale były one dosyć wadliwe, wobec czego dziś się ich już powszechnie nie stosuje. Jeżeli chodzi o serce systemu, czyli piec – to znajduje się on zazwyczaj, wraz z innymi koniecznymi dla prawidłowego funkcjonowania instalacji urządzeniami, w wyodrębnionym pomieszczeniu tj. w kotłowni. Do palenia w piecu wykorzystuje się rozmaite paliwa, stałe lub ciekłe, jak: węgiel, drewno, koks, ekogroszek, biomasę, gaz czy olej. Coraz częściej spotyka się także ogrzewanie zasilane elektrycznie.

Instalacja grzewcza tylko z NAMI!

Niezależnie od rodzaju instalacji grzewczej w naszych mieszkaniach czy domach oraz elementów w niej zastosowanych, najważniejsza jest jakość z jaką została ona wykonana. Dlatego myśląc o centralnym ogrzewaniu powinniśmy wybrać wykonawcę, będącego profesjonalistą, posiadającym stosowne doświadczenie. Wszak instalacje grzewcze mają kluczowe znaczenie dla komfortu korzystania z wszelkich obiektów: mieszkalnych i użytkowych. Ponadto koszty związane z ogrzewaniem są relatywnie wysokie w stosunku do pozostałych rachunków. Toteż oczywistym jest, że dobór odpowiednich rozwiązań przez rzetelnego fachowca jest sprawą priorytetową, także z ekonomicznego punktu widzenia.

Jeśli więc chcecie się Państwo cieszyć niezawodną instalacją grzewczą, gwarantującą wygodne i bezproblemowe użytkowanie waszych domów czy mieszkań przez długie lata, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Licznik odwiedzin: 24846